NYSPHSAA Class AA Softball Final

6/14/2014 – The East Meadow Jets take on the Liverpool Warriors in the NYSPHSAA Class AA softball finals.

NYSPHSAA Class A Softball Final

6/14/2014 – In the NYSPHSAA Class A high school softball final, the Sayville Golden Flashes take on the Williamsville South Billies.

NYSPHSAA Class C Final

6/7/2014 – The Cold Spring Harbor Seahawks take on the Skaneateles Lakers in the 2014 NYSPHSAA Class C high school girls lacrosse final.

NYSPHSAA Class B Final

6/7/2014 – In the 2014 NYSPHSAA Class B girls high school lacrosse title game, the Victor Blue Devils take on the Manhasset Indians.

NYSPHSAA Class A Final

6/7/2014 – The West Genesee Wildcats and the West Islip Lions meet in the NYSPHSAA Class A high school girls lacrosse final game.

NYSPHSAA Class B Semifinals

6/4/2014 – In the 2014 NYSPHSAA Class B boys high school lacrosse semifinals, the Victor Blue Devils take on the Jamesville-DeWitt Red Rams.

NYSPHSAA Class C Semifinals

6/4/2014 – The Cazenovia Lakers and Penn Yan Mustangs meet in the 2014 NYSPHSAA Class C high school boys lacrosse semifinals.

NYSPHSAA Class A Semifinals

6/4/2014 – In the 2014 NYSPHSAA Class A high school boys lacrosse semifinals, the Fairport Red Raiders take on the Fayetteville-Manlius Hornets.

Section III, Class A Final

5/27/2014 – In the 2014 Section III, Class A girls high school lacrosse championship game the Cicero-North Syracuse Northstars take on the West Genesee Wildcats.

NYSPHSAA Class C Quarterfinals

5/31/2014 – The Bronxville Broncos face off against the Greenwich Witches in the 2014 NYSPHSAA Class C quarterfinal high school boys lacrosse game.

NYSPHSAA Class B Quarterfinals

5/31/2014 – In a NYSPHSAA Class B high school boys lacrosse quarterfinal game, the Yorktown Huskers take on the Albany Academy Cadets.

NYSPHSAA Class A Quarterfinals

5/31/2014 – The Lakeland Panas Rebels meet the Niskayuna Silver Warriors in a NYSPHSAA Class A quarterfinal high school boys lacrosse matchup.

NYSPHSAA Class C Quarterfinals

5/31/2014 – In a NYSPHSAA Class C quarterfinal boys high school lacrosse game, the Penn Yan Mustangs take on the Akron Tigers.

NYSPHSAA Class B Quarterfinals

5/31/2014 – In a NYSPHSAA Class B quarterfinal high school boys lacrosse matchup, the Victor Blue Devils take on the Hamburg Bulldogs.

NYSPHSAA Class A Quarterfinals

5/31/2014 – In a NYSPHSAA Class A quarterfinal matchup, the Orchard Park Quakers take on the Fairport Red Raiders for the third time in six seasons in this game.

NYSPHSAA Class C Regional Playoff

5/28/2014 – In a NYSPHSAA Class C regional playoff game, the Cazenovia Lakers take on the Chenango Forks Blue Devils.

NYSPHSAA Class B Regional Playoff

5/28/2014 – For the fourth year in the row, the Jamesville-DeWitt Red Rams and the Vestal Golden Bears meet in the NYSPHSAA Class B regional playoffs.

NYSPHSAA Class A Quarterfinals

5/28/2014 – The Fayetteville-Manlius Hornets meet the Corning Hawks in the quarterfinals of the NYSPHSAA Class A lacrosse championships.

Section II, Class A Final

5/27/2014 – The Niskayuna Silver Warriors take on the Shenendehowa Plainsmen in the 2014 Section II, Class A high school boys lacrosse title game.

Section V, Class A Final

5/27/2014 – The Fairport Red Raiders and the Pittsford Panthers meet in the Section V, Class A high school boys lacrosse championship game.

Section VI, Class B Final

5/27/2014 – The Niagara Wheatfield Falcons take on the Hamburg Bulldogs in the 2014 Section VI, Class B high school boys lacrosse final.

Section V, Class C Final

5/27/2014 – In the 2014 Section V, Class C high school boys lacrosse final, the Penn Yan Mustangs take on the Pal-Mac Raiders.

Section V, Class B Final

5/27/2014 – In the 2014 Section V, Class B boys high school lacrosse championships, the Canandaigua Braves take on the Victor Blue Devils.

Section III, Class C Final

5/27/2014 – In the Section III, Class C high school girls lacrosse championship, the South Jefferson Spartans take on the Skaneateles Lakers.

Section III, Class B Final

5/27/2014 – In the 2014 Section III, Class B girls high school lacrosse championship, the Watertown Cyclones take on the defending sectional and state champion CBA Brothers.

Section VI, Class C Final

5/27/2014 – In the 2014 Section VI, Class C boys high school lacrosse final, the Akron Tigers take on the Salamanca Warriors.

Section II, Class B Final

5/27/2014 – The Queensbury Spartans take on the Albany Academy Cadets in the 2014 Section II, Class B high school boys lacrosse final.

Section II, Class C Final

5/27/2014 – The Greenwich Witches and the Glens Falls Indians meet in the 2014 Section II, Class C high school boys lacrosse final.

Section VI, Class A Final

5/27/2014 – For the fifth straight year, the Orchard Park Quakers take on the Clarence Red Devils in the Section VI, Class A high school boys lacrosse finals.

Section III, Class B Finals

5/24/2014 – Five time defending Section III, Class B champion, the Jamesville-DeWitt Red Rams, take on the East Syracuse-Minoa Spartans in the 2014 high school boys lacrosse finals.

Section III, Class C Final

5/24/2014 – In the Section III, Class C high school boys lacrosse final, the Cazenovia Lakers take on the Homer Trojans.

Section III, Class A Final

5/24/2014 – In the Section III, Class A boys high school lacrosse final, the No. 2 seeded West Genesee Wildcats take on the No. 1 seeded Fayetteville-Manlius Hornets.

Williamsville South vs Hamburg

5/20/2014 – In the Section VI, Class B quarterfinals, the No. 1 seeded Hamburg Bulldogs host the No. 8 seeded Williamsville South Billies.

Frontier vs Hamburg

5/16/2014 – In a Section VI boys lacrosse matchup, the Hamburg Bulldogs host the Frontier Falcons.

Niskayuna vs Shenendehowa

5/14/2014 – In this Suburban Council matchup, the Shenendehowa Plainsmen host the Niskayuna Silver Warriors.

Shenendehowa vs Niskayuna

5/13/2014 – In a Suburban Council matchup, the Niskayuna Silver Warriors host the Shenendehowa Plainsmen.

Guilderland vs Columbia

5/9/2014 – In a Suburban Council matchup, the Guilderland Dutchmen take on the Columbia Blue Devils.

LaSalle vs Troy

5/9/2014 -- The 8-4 LaSalle Cadets take on the 11-1 Troy Flying Horses in this Coaches Versus Cancer game played at Joe Bruno Stadium in Troy.

Dallas Cup Soccer: U20 USMNT vs River Plate

4/13/2014 – In opening round play of the Gordon Jago Supergroup, the U.S. Under 20 Men's National Team takes on Club Atletico River Plate of Argentina.

Dallas Cup Soccer: U20 USMNT vs Tigres

4/16/2014 – In the last round of round robin play in the Gordon Jago Supergroup, the U.S. Under 20 Men's National Team takes on Tigres from Mexico.

Dallas Cup Soccer: Gordon Jago Supergroup Semifinal 1

4/18/2014 – In a semifinal game of the Gordon Jago Supergroup, Club Atletico River Plate of Argentina takes on Coritiba Football Club of Brazil.

Dallas Cup Soccer: Gordon Jago Supergroup Semifinal 2

4/18/2014 – In the Gordon Jago Supergroup semifinals, the U.S. Under 20 Men's National Team takes on Fluminense FC of Brazil.

Dallas Cup Soccer: Under 13 Championship

4/19/2014 – In the Under 13 Championship at the Dr. Pepper Dallas Cup, it's Chivas USA from Southern California taking on TCS Hurricanes from Oklahoma.

Dallas Cup Soccer: Under 14 Championship

4/19/2014 – In the Under 14 Championship of the Dr. Pepper Dallas Cup, Wizards FC of North Texas take on Club Menedy of Guatemala.

Dallas Cup Soccer: Under 15 Championship

4/19/2014 – In the Under 15 Championship of the 35th annual Dr. Pepper Dallas Cup, Tigres from Mexico takes on LVSA 99 from Las Vegas, Nevada.

Dallas Cup Soccer: Under 17 Championship

4/20/2014 – In the Under 17 Championship of the 35th annual Dr. Pepper Dallas Cup, two North Texas teams battle for the boot and ball trophy.

Dallas Cup Soccer: Super 17s Championship

4/20/2014 – Two teams from Mexico meet in the Super 17s Championship in the 35th annual Dr. Pepper Dallas Cup.

Middletown vs Kingston

5/12/2014 – The Middletown Middie Bears and the Kingston Tigers face off in this boys Section IV high school lacrosse game.

Dallas Cup Soccer: Under 19 Championship

4/20/2014 – In the Under 19 Championship of the 35th annual Dr. Pepper Dallas Cup, Selc Costa Rica, Under 19 National Team, takes on Liverpool FC of Great Britain.

Dallas Cup Soccer: Gordon Jago Supergroup Final

4/20/2014 -- In the finals of the Gordon Jago Supergroup, the U.S. Men's Under 20 National Team meets up with CA Rive Plate of Argentina for the second time in the Dallas Cup.

Webster Schroeder vs Webster Thomas

5/10/2014 – In a cross-town rivalry match, the Webster Thomas Titans host the Webster Schroeder Warriors.

CBA vs St. Joseph's

5/10/2014 – Two lacrosse powerhouses, CBA Brothers and the St. Joseph's Marauders, meet in this high school boys matchup.

CBA vs Mt. Sinai

5/10/2014 – The CBA Lady Brothers and the Mt. Sinai Mustangs meet in a rematch of the 2011 state championship game, where CBA won.

Guilderland vs Bethlehem

5/6/2014 – In a Section II girls lacrosse matchup, the Bethlehem Eagles takes on the Guilderland Lady Dutch.

Dallas Cup Soccer: Under 16 Championship

4/19/2014 -- The Northern California Juventus SC take on the North Texas FC Dallas 98 in the Under 16 Championship of the 35th annual Dr. Pepper Dallas Cup.

Rush Henrietta vs Irondequoit

5/1/14 - Two teams trying to find their way in Section V meet up in the Time Warner Cable SportsChannel High School Game of the Week as the 4-7 Irondequoit Eagles host the 4-4 Royal Comets of Rush Henrietta.

CD Guadalajara vs Fluminense FC

4/13/2014 – In opening round play, CD Guadalajara of Mexico and Fluminense FC of Brazil meet in the 35th annual Dr. Pepper Dallas Cup international youth soccer tournament.

Orchard Park vs Pittsford

4/26/2014 – The Orchard Park Quakers and the Pittsford Panthers meet in this high school boys lacrosse game.

Niskayuna vs Shenendehowa

4/24/2014 – In a Section II matchup, rivals Niskayuna and Shenendehowa meet in this boys lacrosse game.

Bishop Timon vs Canisius

4/24/2014 – Two Catholic school powerhouses, the Bishop Timon Tigers and the Canisius Crusaders, meet in this Monsignor Martin Athletic Association boys lacrosse matchup.

Pine Bush vs Kingston

4/22/2014 – The Kingston Tigers host the Pine Bush Bushmen in a boys lacrosse re-match of a Section IX playoff game from last year.

Canandaigua vs Webster Thomas

4/22/2014 – Two Section V powerhouses, the Canandaigua Braves and the Webster Thomas Titans, both coming off overtime losses in their last game, look to get back on the winning track.