Cold Spring Harbor vs. Pleasantville

6/3/2015 -- The Pleasantville Panthers and the Cold Spring Harbor Seahawks meet in a NYSPHSAA Class C boys lacrosse semifinal game.

Eastport-South Manor vs. Somers

6/6/2015 -- In the NYSPHSAA Class B girls lacrosse final, the Somers Tuskers face off against the Eastport-South Manor Sharks.

West Islip vs. Suffern

6/6/2015 -- The Suffern Mounties take on the West Islip Lions in the NYSPHSAA Class A girls lacrosse finals.

Cold Spring Harbor vs. Cazenovia

6/6/2015 -- In the NYSPHSAA Class C boys lacrosse championship game, the Cazenovia Lakers take on the Cold Spring Harbor Seahawks.

Niskayuna vs. West Genesee

6/6/2015 -- The West Genesee Wildcats and the Niskayuna Silver Warriors face off in the 2015 NYSPHSAA Class A boys lacrosse finals.

Victor vs. Manhasset

6/6/2015 -- The Victor Blue Devils and the Manhasset Indians square off in the NYSPHSAA Class B boys lacrosse finals.

Mount Sinai vs. Honeoye Falls-Lima

6/6/2015 -- The Mount Sinai Mustangs and the Honeoye Falls-Lima Cougars girls lacrosse teams battle in the NYSPHSAA Class C title game.

Victor vs. Jamesville-DeWitt

6/3/2015 -- The Jamesville-DeWitt Red Rams and the Victor Blue Devils face off in a NYSPHSAA Class B semifinal game.

Cazenovia vs. Penn Yan

6/3/2015 -- In a NYSPHSAA Class C semifinal matchup, the Cazenovia Lakers and the Penn Yan Mustangs meet for the third year in a row.

Yorktown vs. Manhasset

6/3/2015 -- The Yorktown Huskers and the Manhasset Indians face off in a NYSPHSAA Class B boys lacrosse semifinal game.

West Genesee vs. Pittsford

6/3/2015 -- In a NYSPHSAA Class A boys lacrosse semifinal matchup, the Pittsford Panthers take on the West Genesee Wildcats.

Syosset vs. Niskayuna

6/3/2015 -- The Niskayuna Silver Warriors and the Syosset Braves meet in a NYSPHSAA Class A semifinal boys lacrosse matchup.

Corning vs. West Genesee

5/30/2015 -- The Corning Hawks and the West Genesee Wildcats meet in the NYSPHSAA Class A quarterfinals.

Salmon River vs. Cazenovia

5/30/2015 -- The Cazenovia Lakers and the Salmon River Shamrocks meet in the NYSPHSAA Class C quarterfinal.

Hamburg vs. Victor

5/30/2015 -- The Victor Blue Devils and the Hamburg Bulldogs face off in the NYSPHSAA Class B Far West Regionals.

Akron vs. Penn Yan

5/30/2015 -- The Akron Tigers and the Penn Yan Mustangs meet in the NYSPHSAA Class C Far West Regional.

Webster vs. Victor

5/27/2015 -- The Webster Thomas Titans and the Victor Blue Devils meet in the Section V, Class B title game.

Orchard Park vs. Pittsford

5/30/2015 -- The Pittsford Panthers and the Orchard Park Quakers meet in the NYSPHSAA Class A Far West Regional.

Carthage vs. Jamesville-DeWitt

5/27/2015 -- The Jamesville-DeWitt Red Rams and the Carthage Comets face off in the 2015 Section III, Class B high school boys lacrosse championship.

Auburn vs. West Genesee

5/27/2015 -- The Auburn Maroons and the West Genesee Wildcats compete in the Section III, Class A boys high school lacrosse championships.

Westhill vs. Cazenovia

5/27/2015 -- The Cazenovia Lakers and the Westhill Warriors meet in the Section III, Class C boys lacrosse finals.

Penfield vs. Pittsford

5/27/2015 -- The Penfield Patriots and the Pittsford Panthers meet in the 2015 Section V, Class A title game.

Aquinas vs. Penn Yan

5/27/2015 -- The Aquinas Little Irish and the Penn Yan Mustangs meet in the Section V, Class C title game.

Greenwich vs. Rondout

5/27/2015 -- The Greenwich Witches and the Rondout Ganders meet in the Class C NYSPHSAA regional boys lacrosse game.

Albany Academy vs. Highland

5/27/2015 -- The Highland Huskies and the Albany Academy Cadets face off in the Class B NYSPHSAA Regional boys lacrosse game.

Niskayuna vs. Warwick

5/27/2015 -- The Niskayuna Silver Warriors and the Warwick Wildcats meet in the NYSPHSAA Class A Regional Playoffs.

CBA vs. West Genesee

5/26/2015 -- The CBA Brothers and the West Genesee Wildcats meet in the 2015 Section III, Class A girls lacrosse final.

Jamesville-DeWitt vs. Watertown

5/26/2015 -- In the Section III, Class B girls high school lacrosse championship game, the Watertown Cyclones meet up with the Jamesville-DeWitt Red Rams.

General Brown vs. Skaneateles

5/26/2015 -- The General Brown Lions and the Skaneateles Lakers girls lacrosse teams meet in the Section III, Class C finals.

Niagara Wheatfield vs. Hamburg

5/26/2015 -- The Hamburg Bulldogs take on the Niagara Wheatfield Falcons in the Section VI, Class B high school boys lacrosse championship.

Orchard Park vs. Clarence

5/26/2015 -- For the eighth straight year, the Orchard Park Quakers and the Clarence Red Devils meet in the Section VI, Class A title game.

Silver Creek vs. Akron

5/26/2015 -- The Silver Creek Black Knights and the Akron Tigers meet in the Section VI, Class C boys lacrosse championships game.

Shaker vs. Niskayuna

5/23/2015 -- The Niskayuna Silver Warriors and the Shaker Blue Bison meet in the Section II, Class A boys lacrosse championship.

Burnt Hills-Ballston Lake vs. Albany Academy

5/23/2015 -- The Burnt Hills-Ballston Lake Spartans and the Albany Academy Cadets meet in the Section II, Class B lacrosse title game.

Greenwich vs. Glens Falls

5/23/2015 -- In the Section II, Class C boys lacrosse title game, the Greenwich Witches take on the Glens Falls Indians.

Nichols vs. Canisius

In this high school boy's lacrosse game, watch the Nichols Vikings take on the Canisius Crusaders.

Niskayuna vs. Shenendehowa

5/13/2015 -- In a Suburban Council rivalry, the Niskayuna Silver Warriors take on the Shenendehowa Lady Plainsmen on the diamond.

Niskayuna vs. Shenendehowa

5/12/2015 -- In a Section II boys lacrosse matchup the Shenendehowa Plainsmen host the Niskayuna Silver Warriors.

Penfield vs. Victor

5/12/2015 -- The Victor Blue Devils host the Penfield Patriots in a Section V boys lacrosse matchup.

Ballston Spa vs. Niskayuna

5/7/2015 -- The Niskayuna Silver Warriors take on the Ballston Spa Scotties in this high school boys lacrosse matchup.

Webster Thomas vs. Penfield

5/7/2015 -- The Penfield Patriots host the Webster Thomas Titans in a Section V boys high school lacrosse matchup.

Victor vs. Irondequoit

5/5/2015 -- The Victor Blue Devils and the Irondequoit Eagles meet in a Section V boys lacrosse match.

Penn Yan vs. St. Joe's

5/2/2015 -- The Penn Yan Mustangs travel to suburban Buffalo to take on the St Joe's Marauders in a high school lacrosse matchup.

Williamsville East vs. Sweet Home

In this boy's high school lacrosse game, the Williamsville East Flames take on the Sweet Home Panthers. It's Section 6, Class B lacrosse only on the TWC SportsChannel!

Niskayuna vs. Columbia

5/1/2015 -- In a Section II baseball matchup, the Niskayuna Silver Warriors take on the Columbia Blue Devils.

LaSalle vs. Albany CBA

5/1/2015 -- In a Section II, Class AA baseball matchup, the LaSalle Cadets take on the Albany CBA Brothers.

Canandaigua vs. Victor

It's a rematch of last year's sectional final as the Canandaigua Braves look to hand the Victor Blue Devils their first loss of the season.

Albany Academy vs. Syracuse CBA

4/26/2015 -- The Syracuse CBA Brothers host the Albany Academy Cadets in a high school boys lacrosse matchup.

Pittsford vs. Orchard Park

4/23/2015 -- The Pittsford Panthers make their way out to Orchard Park to take on the Quakers in this high school boys lacrosse matchup.

Clarence vs. Webster Schroeder

4/18/2015 -- The Clarence Red Devils travel to suburban Rochester to take on the Webster Schroeder Warriors in this high school boys lacrosse matchup.

Penn Yan Academy vs. Webster Thomas

In this high school boy's lacrosse game, the section 5 defending champions Penn Yan battle the Webster Thomas Titans. Join Gene Battaglia and Chuck Hinkel from Titan Stadium!

Bishop Timon St. Jude vs. Canisius

4/13/2015 -- The Bishop Timon St. Jude Tigers take on the Canisius Crusaders in a Monsignor Martin Athletic Association boys lacrosse matchup.

Coach Shafer Speaks After Spring Game

SU head football coach Scott Shafer spoke with Time Warner Cable SportsChannel after SU's spring football game. Shafer talks the new indoor practice facility, how spring practice is going and Terrel Hunt.

2015 Dallas Cup

Watch some of the best in international soccer from the 36th annual Dr. Pepper Dallas Cup.

Park School of Buffalo vs. Maspeth

3/29/2015 -- The Federation's Final features the Park School of Buffalo Pioneers taking on the Maspeth Argonauts. Join Robert Lee and Tom Huerter for all the action!